ERP systém a jeho mobilita

ERP systém a jeho mobilita

V dnešnej modernej a rýchlej dobe mnoho ľudí používa mobilný telefón alebo smartfón nielen na telefonovanie, ale takisto na svoju prácu. Kontrola emailov, stavu objednávok, prezeranie alebo vypisovanie rôznych dokumentov bolo v nedávnej minulosti možné iba od svojho počítača v kancelárii. Aktuálne však už môžete pomocou rôznych aplikácii vykonávať svoju pracovnú činnosť kdekoľvek, z domu,

V dnešnej modernej a rýchlej dobe mnoho ľudí používa mobilný telefón alebo smartfón nielen na telefonovanie, ale takisto na svoju prácu. Kontrola emailov, stavu objednávok, prezeranie alebo vypisovanie rôznych dokumentov bolo v nedávnej minulosti možné iba od svojho počítača v kancelárii. Aktuálne však už môžete pomocou rôznych aplikácii vykonávať svoju pracovnú činnosť kdekoľvek, z domu, na cestách, u zákazníka a to použitím svojho smartfónu alebo tabletu. Mobilita je takisto aj v ERP jasným trendom a na jednoduchý prístup k všetkým údajom kedykoľvek a kdekoľvek sa zamerali aj tvorcovia informačného systému Dynamics NAV.

Keď postačí iba klasický webový prehliadač

Prvým užitočným nástrojom je webový klient, ktorý umožňuje prácu v ERP cez webový prehliadač. Výhod oproti klasickému klientovi je hneď niekoľko:

   • Zariadenie, na ktorom pracujete (stolový počítač, notebook a pod.) nepotrebuje inštaláciu rôznych nástrojov potrebných pre spustenie Dynamics NAV. Postačí vám iba webový prehliadač.
   • Užívateľsky prístupné alebo tzv. „user friendly“ prostredie vo webovom klientovi je graficky prehľadne spracované a umožňuje jednoduchú prácu vo všetkých moduloch.
   • Kratšie spustenie aplikácie a rýchlejšie prezeranie jednotlivých stránok.
   • Prístup do ERP aj z iného zariadenia, na ktorom nie je nainštalovaná aplikácia Dynamics NAV.
   • Rýchlejšie vyhľadávanie informácií a ďalšie.

Dynamics NAV na cestách

Okrem webového prístupu ponúka informačný systém Dynamics NAV aj univerzálnu aplikáciu pre tablety a smartfóny. Aplikácia ma prívlastok univerzálna, nakoľko automaticky prispôsobuje grafické prostredie systému podľa typu zariadenia, na ktorom ho spúšťate. To znamená, že ak si spustíte aplikáciu na tablete alebo smartfóne s veľkosťou displeja aspoň 7 palcov, zobrazí sa vám rozhranie pre tablety alebo tzv. „tablet client“. V prípade, ak má vaše zariadenia veľkosť displeja od 4-6 palcov, zobrazí sa vám rozhranie pre mobilné zariadenia, tzv. „phone client“. Rozdiel medzi týmito dvoma zobrazeniami je okrem grafického prostredia aj v obmedzeniach istých funkcií pre mobilného klienta. Týka sa to niektorých funkčnosti v systéme Dynamics NAV, ktoré sú rozsiahle a vyžadujú si pre prácu veľa priestoru. Bolo by náročné ich spúšťať a vôbec zobraziť na menších mobilných zariadeniach.

Výhody využitia univerzálnej aplikácie Dynamics NAV sú predovšetkým v použití na cestách, v teréne, na stretnutiach kedy sa môžete dostať k potrebných informáciám ihneď zo svojho zariadenia. Praktické príklady využitia:

    • Rýchly prístup k všetkých informáciám o zákazníkovi pred stretnutím.
    • Schvaľovanie dokladov v systéme kdekoľvek na cestách.
    • Sledovanie priebehu výroby aj počas neprítomnosti v spoločnosti.
    • Kontrola stavu nákupnej objednávky a príjmu materiálu.
    • Evidencia odvedenej práce a spotreby použitého materiálu priamo v teréne a ďalšie.

Mobilita ERP systémov je v súčasnosti pojem, s ktorým sa stretávame čoraz častejšie. Používatelia požadujú rýchly a predovšetkým bezpečný prístup k svojím údajom z rôznych zariadení a to predovšetkým pre úsporu času a zefektívnenie firemných procesov. Dynamics NAV svojimi možnosťami spĺňa všetky nároky na kvalitný mobilný ERP systém, čoho dôkazom je jeho využívanie po celom svete.

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie