Ako vytvoriť používateľský výstup bez programovacieho nástroja?

Ako vytvoriť používateľský výstup bez programovacieho nástroja?

Každý účtovník či manažér spoločnosti chce mať stále aktuálny prehľad o stave spoločnosti s možnosťou vytvárania rôznych výstupov a analýz. MS Dynamics NAV ponúka funkčnosť Účtovné schémy, kde si aj bez pomoci programovacieho nástroja viete vytvoriť rôzne prehľady, ktoré vaša firma potrebuje. Čo to vlastne účtovné schémy sú? Účtovné schémy vychádzajú z finančných účtov hlavnej

Každý účtovník či manažér spoločnosti chce mať stále aktuálny prehľad o stave spoločnosti s možnosťou vytvárania rôznych výstupov a analýz.

MS Dynamics NAV ponúka funkčnosť Účtovné schémy, kde si aj bez pomoci programovacieho nástroja viete vytvoriť rôzne prehľady, ktoré vaša firma potrebuje.

Čo to vlastne účtovné schémy sú?

Účtovné schémy vychádzajú z finančných účtov hlavnej knihy. Umožňujú analyzovať náklady a výnosy za určité obdobie a to nielen za spoločnosť ako celok, ale aj za jednotlivé strediská, projekty, …. Účtovné schémy ďalej umožňujú porovnávať skutočnosť s rozpočtami alebo vyhodnocovať ziskovosť jednotlivých zákaziek.

Pomocou Vami definovaných riadkov a stĺpcov môžete presne rozhodnúť, ako a aké čísla si prajete porovnávať.

analyza nakladov

Tipy na používanie

Napríklad pomocou účtovnej schémy „Analýza nákladov a výnosov“ viete zistiť, kde vznikajú náklady a výnosy a tiež viete sledovať vývoj nákladov a výnosov z dlhodobého hľadiska.

Pomocou účtovnej schémy „Kalkulačný vzorec“ viete zistiť náklady na kalkulačnú jednotku a tiež aké náklady vstupujú do ceny výrobku.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Navštívte náš web alebo priamo kontaktujte jedného z našich odborníkov, ktorí vám ochotne povedia viac.

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie