Cenníky od dodávateľov v systéme MS Dynamics NAV

Cenníky od dodávateľov v systéme MS Dynamics NAV

Určite každý nákupca pozná situáciu, keď je potrebné nejaký tovar narýchlo doobjednať. Vtedy nemá čas hľadať, koľko to stojí u ktorého dodávateľa po webových stránkach dodávateľov alebo v ich katalógoch. Pri vytváraní objednávok materiálu a tovaru pre dodávateľov sa určite žiadnemu nákupcovi nechce hrabať sa v katalógu od dodávateľa a hľadať v ňom cenu konkrétneho

Určite každý nákupca pozná situáciu, keď je potrebné nejaký tovar narýchlo doobjednať. Vtedy nemá čas hľadať, koľko to stojí u ktorého dodávateľa po webových stránkach dodávateľov alebo v ich katalógoch.

Pri vytváraní objednávok materiálu a tovaru pre dodávateľov sa určite žiadnemu nákupcovi nechce hrabať sa v katalógu od dodávateľa a hľadať v ňom cenu konkrétneho produktu, ktorý od neho objednáva, prípadne sa hrabať v zmluvách s dodávateľmi. Navyše je to otravné, ak nákupca vie, že od tohto dodávateľa už nakupoval nespočetne veľa krát a zakaždým musí hľadať, aké nákupné ceny dodávateľ ponúka. Nákupcovia tiež určite nechcú zabudnúť na rôzne zľavy, ktoré im dodávateľ poskytuje. Systém Dynamics NAV vďaka funkcii nákupných cenníkov odbremení nákupcov od zdĺhavého vyhľadávania cien.

Do systému Dynamics NAV je možné zadávať jednotkové ceny a percentuálne zľavy na produkty, ktoré poskytuje dodávateľ. Okrem toho je v systéme možnosť definovať rôzne podmienky, za ktorých dodávateľ cenu poskytuje, ako napr. minimálne odoberané množstvo, dátumové ohraničenie, počas ktorého cena platí, rôzne meny či rôzne merné jednotky.

Vďaka tejto funkcii systém automaticky pri vytváraní nákupných dokladov navrhne nákupnú cenu podľa cenníkov dodávateľov. Nákupca tak má okamžitú informáciu o tom, aké ceny dodávateľ ponúka.

Toto môže pomôcť nákupcovi pri rozhodovaní, u ktorého dodávateľa tovar objedná. Nákupné cenníky tiež zefektívnia vytváranie nákupných objednávok, keďže systém automaticky navrhne cenu a zľavy z cenníka. To umožní nákupcom získať podstatné informácie o existujúcich dodávateľoch a ich cenách a v prípade potreby venovať svoj čas napr. hľadaniu nových, lacnejších a spoľahlivejších dodávateľov.

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie