Medzinárodný maratón mieru 2021

Medzinárodný maratón mieru 2021

Napriek náročnému obdobiu s pandemickým ochorením COVID-19 nás v Telegrafii neopustil športový duch. Práve naopak, všetci cítime čoraz väčšiu potrebu sa hýbať a tak sme neváhali a rozhodli sa reprezentovať našu spoločnosť na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach aj tento rok. Spoločne s kolegami z nášho tímu sa nám podarilo poskladať už tradičnú Telegrafia ERP štafetu. Po minuloročnej absencii kvôli opatreniam

Napriek náročnému obdobiu s pandemickým ochorením COVID-19 nás v Telegrafii neopustil športový duch. Práve naopak, všetci cítime čoraz väčšiu potrebu sa hýbať a tak sme neváhali a rozhodli sa reprezentovať našu spoločnosť na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach aj tento rok. Spoločne s kolegami z nášho tímu sa nám podarilo poskladať už tradičnú Telegrafia ERP štafetu. Po minuloročnej absencii kvôli opatreniam spojeným s ochorením COVID-19 sme sa veľmi tešili a zároveň aj obávali, ako to dopadne.

Tradične poctivá príprava

Potvrdenie registrácie na ročník 2021 sme dostali už na jar. Po registrácii sme si povedali náš cieľ a to zlepšiť sa oproti predchádzajúcemu štartu. Samozrejme sme aj skonštatovali, že času na prípravu máme ešte dosť. A tak začal už tradičný kolobeh otázok týždeň za týždňom: „Trénuješ? Bol si už behať?“.

Formu sme priebežne ladili individuálne a to jazdením do práce na bicykli, tréningami a účasťou na hasičských súťažiach či dovolenkou na „malte“. Nechýbalo ani spoločné každoročné sústredenie na Zemplínskej šírave na chate, kde sme sa zamerali predovšetkým na utuženie tímového ducha.

ERP tim_telegrafia

Počas celej prípravy nás sprevádzala neistota, či vôbec budeme tento rok štartovať a či sa nezopakuje rovnaký scenár ako minulý rok. Aj preto sme to radšej nepreháňali a začali zľahka behať až počas septembra.

Povolanie náhradníka

Ako to už často býva, ani nám sa nevyhli komplikácie a na poslednú chvíľu sme boli nútení vymeniť jedného kolegu a začať hľadať náhradníka. Našťastie náš kolektív sa tento rok posilnil o nových členov a práve jeden z nich bol ochotný týždeň pred štartom prijať túto výzvu a absolvovať 9 km úsek štafety.

Otáznik nad našim štartom visel až do posledného dňa, kým sa nám úspešne podarilo zaregistrovať nášho náhradníka a jemu prevziať štartovacie číslo. To bol moment, kedy sme už s určitosťou vedeli, že budeme štartovať. Časť nášho tímu stihla aj osobne podporiť kolegov na minimaratóne a vyskúšať si tak atmosféru pred pretekmi.

Ako to vlastne dopadlo?

Všetci sme úspešne absolvovali svoje úseky a dobehli živí a zdraví. Niektorí sme to prežívali náročnejšie, ale nevzdali sme a keď dobehol náš posledný člen, boli sme šťastní, že to máme za sebou.

Maraton mieru Kosice_tim telegrafia

Aj keď sme náš cieľový čas o niekoľko desiatok sekúnd prekročili, dobrá nálada nás neopúšťala a s veľkým odhodlaním sme sa pustili do plánovania budúcoročnej štafety.  Teraz, plní energie a chuti po úspešne zvládnutom maratóne, sme pripravení pracovať na nových Business Central výzvach, spoločne ako skvelý kolektív.

P_Gorej

Článok napísal

Peter Gorej

Peter je konzultantom ERP pre oblasť výroby, servisu a skladového hospodárstva. Rovnako sa venuje aj správe systému a integrácii s rôznymi externými nástrojmi.

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie