5 základných stavov rozpracovanosti výroby

5 základných stavov rozpracovanosti výroby

Máme všetko vyrobené? Máme všetko nakúpené? Expedovali sme? To sú základné otázky, ktoré si položí obchodník, projektový manažér, riaditeľ alebo práve vy, keď chcete zistiť, v akom stave je objednávka, za ktorú ste zodpovedný. Môžete sa prejsť po výrobnej hale či skladových priestoroch, kde skontrolujete jednotlivých ľudí, stav zásob, zapíšete si všetko na papierik a

Máme všetko vyrobené? Máme všetko nakúpené? Expedovali sme? To sú základné otázky, ktoré si položí obchodník, projektový manažér, riaditeľ alebo práve vy, keď chcete zistiť, v akom stave je objednávka, za ktorú ste zodpovedný. Môžete sa prejsť po výrobnej hale či skladových priestoroch, kde skontrolujete jednotlivých ľudí, stav zásob, zapíšete si všetko na papierik a vrátite sa k svojmu pracovnému stolu, kde zistené informácie spracujete. To všetko vám však môže zaberať až príliš veľa času, za ktorý môžete stihnúť kvantum ďalšej práce.

Toto ponúka Dynamics NAV

Informačný systém Dynamics NAV ponúka sledovanie rozpracovanosti výroby produktov, ktoré ste predali priamo na objednávku alebo ktoré vyrábate na sklad. Tieto stavy napomáhajú používateľom, ktorí nie sú v priamom kontakte s výrobou, získať aktuálny prehľad o stave výroby a predpokladaných termínoch.

1. Plánovaná

Počiatočný stav výrobnej zákazky, ktorý hovorí o tom, že požiadavka na výrobu produktov bola zaregistrovaná v potrebnom množstve a termíne dohodnutom so zákazníkom. V tomto stave sa plánuje presný dátum začiatku a dokončenia výrobného procesu a takisto sa kontroluje dostupnosť všetkého potrebného materiálu.

2. Vydaná

Pre výrobu je všetko pripravené. Výrobná zákazka je vydaná do výroby a očakáva sa jej realizácia v najbližších dňoch. Všetok materiál potrebný k výrobe je zabezpečený v dostatočnom množstve a výrobná kapacita je pridelená na konkrétny deň a čas.

3. Rozpracovaná

Proces výroby začal a aktuálne prebieha. Na výrobnej zákazke operátor odvádza odpracovaný čas a rozpracované množstvo pre jednotlivé výrobné operácie. V tomto stave ešte nie vyrobený žiaden výrobok. Pri časovo náročnejších výrobných procesoch je možné priamo na výrobnej zákazke skontrolovať, v akom stave rozpracovanosti sa výroba produktu nachádza.

4. Čiastočne vyrobené

Výroba stále prebieha, ale operátor už zaevidoval niekoľko vyrobených kusov z celkového potrebného množstva. V prípade potreby už môžete tieto hotové výrobky čiastočne expedovať. Presný počet hotových výrobkov máte k dispozícii priamo na výrobnej zákazke.

5. Vyrobené
Výrobný proces je ukončený. Operátor zaevidoval dokončenie celkového potrebného množstva výrobkov.

Skúste to aj vy

Takýto prehľad o rozpracovanosti výroby môžete mať v spoločnosti aj vy. Okrem tejto informácie ponúka Dynamics NAV aj mnoho ďalších zaujímavých nástrojov ako napríklad prehľad o stave nákupu či expedície. V prípade záujmu vám radi tieto nástroje ukážeme. Zavolajte Katke, dohodnite si stretnutie a my si pre vás pripravíme krátku prezentáciu systému.

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie