Bežecký tím Telegrafie sa zúčastnil 93. Medzinárodného maratónu mieru

Prvú októbrovú nedeľu sa v Košiciach uskutočnil 93. Medzinárodný maratón mieru. So svojou dlhou históriou a tradíciou je už od roku 1924 najstarší, pravidelne organizovaný maratón v Európe. Tento ročník hostil takmer 12 000 bežcov v disciplínach maratón, polmaratón, štafeta, Minimaratón, Inline, Handbike alebo Firemný beh. Keďže v Košiciach sa nachádza hlavné sídlo spoločnosti Telegrafia,

Prvú októbrovú nedeľu sa v Košiciach uskutočnil 93. Medzinárodný maratón mieru. So svojou dlhou históriou a tradíciou je už od roku 1924 najstarší, pravidelne organizovaný maratón v Európe. Tento ročník hostil takmer 12 000 bežcov v disciplínach maratón, polmaratón, štafeta, Minimaratón, Inline, Handbike alebo Firemný beh. Keďže v Košiciach sa nachádza hlavné sídlo spoločnosti Telegrafia, na maratóne nesmel chýbať ani tradičný bežecký tím Telegrafie. Po niekoľkomesačnej bežeckej príprave vybehlo na trať 17 kolegov z rôznych oddelení od vývoja, cez ERP, výrobu až po obchodné oddelenie.

Víťazom hlavnej disciplíny sa stal Keňan David Kiyeng s výsledným časom 2:08:57, zo žien bola najlepšia WAKA Chaltu Tafa z Etiópe s časom 2:32:20. V kategórii polmaratón vyhrali Slováci Branislav Šarkan a Soňa Vnenčáková s časmi 1:11:33 a 1:17:44. Naši kolegovia, akokoľvek boli rýchli a odhodlaní, síce rovnaké výsledky nedosiahli, ale rozhodne prekonali samých seba a v plnej miere prejavili športového ducha.

Ako si každý z nich užil tento bežecký sviatok, si môžete pozrieť na nasledujúcich fotografiách: