Ako sme sa vianočne naladili

Ako sme sa vianočne naladili

Prvé väčšie náznaky príchodu zimy sme zaznamenali posledný novembrový deň, keď časť územia Slovenska pokryla snehová prikrývka. A vtedy sme si uvedomili, že Vianoce a koniec roka sa nezadržateľne blíži. Tento rok sme predvianočnú atmosféru najviac užili druhý decembrový víkend. V sobotu sme navštívili vychýrené vianočné trhy v Budapešti. V nedeľu sa tešili hlavne deti

Prvé väčšie náznaky príchodu zimy sme zaznamenali posledný novembrový deň, keď časť územia Slovenska pokryla snehová prikrývka. A vtedy sme si uvedomili, že Vianoce a koniec roka sa nezadržateľne blíži.

Tento rok sme predvianočnú atmosféru najviac užili druhý decembrový víkend. V sobotu sme navštívili vychýrené vianočné trhy v Budapešti. V nedeľu sa tešili hlavne deti na bábkové divadlo a samozrejme na Mikuláša.

Budapešť nás privítala chladným počasím. Naše HR oddelenie pripravilo zaujímavý program. Mohli sme si vybrať medzi návštevou Tropicaria a Národného prírodovedného múzea.

Do Tropicaria sme išli s veľkými očakávaniami. Detičky chceli zazrieť naživo svojho hrdinu z rozprávky, dospelí zažiť trochu vzrušenia pri stretnutí so žralokmi. Najzaujímavejšou časťou Tropicaria bol bezpochyby dlhý vyhliadkový tunel, cez ktorý sme sa prechádzali a užívali si úchvatný výhľad na život v podmorskom svete.

V múzeu sme strávili asi hodinu, kde sme mohli vidieť rôzne mineralogické zbierky, zbierky hornín, výstavu sôch dinosaurov v záhrade múzea a úžasný morský svet korálových útesov umiestnený pod podlahou v jednej z miestností múzea. Pri odchode sme sa ešte raz pokochali obrovskou kostrou veľryby zavesenou vo vstupnej hale.

Po poznávacom programe sme sa vydali do centra Budapešti. Hlavné trhoviská sa nachádzali na dvoch miestach – pri Bazilike sv. Štefana a na Vörösmartyho námestí. Námestia boli plné stánkov s krásnymi hand-made výrobkami a maďarskými chuťovkami  Bolo z nich cítiť predvianočnú atmosféru, ktorú sme nasávali plnými dúškami. Niektorí z nás sa vydali na potulky po tých najzaujímavejších miestach Budapešti ako je Parlament, Bazilika sv. Štefana a nábrežie Dunaja.

V nedeľu už na deti čakalo predstavenie „Sloník“ v Bábkovom divadle v Košiciach, kde zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi – čertom a anjelom. Detičky boli statočné a čerta sa nebáli. Z predstavenia odchádzali vysmiate a šťastné spolu s mikulášskym balíčkom plným sladkostí.

A teraz, posledný pracovný deň pred Vianocami, nám chodbami rozvoniava vynikajúca kapustnica, ktorú už tradične pripravuje náš kolega Fero. Čo by sme bez neho robili…
Želáme vám všetkým krásne prežitie vianočných sviatkov a úspešný nový rok 2018.

 

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie