Cloudové služby – prístupné vždy a všade

Cloudové služby – prístupné vždy a všade

V predošlom príspevku sme si povedali, že okrem možnosti ukladať so údaje do cloudových úložísk nám poskytovatelia ponúkajú aj iné služby. Aké to sú? Pozrime sa na možnosti, ktoré nám ponúka Google a Microsoft. Začnime s Google službami, pretože Google ich začal ponúkať ako prvý. Myslím, že služby Vyhľadávanie, Mapy, YouTube, Gmail či Prekladač netreba

V predošlom príspevku sme si povedali, že okrem možnosti ukladať so údaje do cloudových úložísk nám poskytovatelia ponúkajú aj iné služby. Aké to sú? Pozrime sa na možnosti, ktoré nám ponúka Google a Microsoft. Začnime s Google službami, pretože Google ich začal ponúkať ako prvý.

Myslím, že služby Vyhľadávanie, Mapy, YouTube, Gmail či Prekladač netreba predstavovať. Menej používateľov pozná službu Disk. Okrem toho, že cez ňu máme prístup k svojim údajom uloženým v cloude, sprístupňuje aj programy na prácu s textovými dokumentami, tabuľkami, prezentáciami, formulármi, grafikou, mapami aj web stránkami. Výhodou je, že výsledné dokumenty môžeme uložiť vo viacerých formátoch. Napr. texty vo formáte Microsoft Word, OpenDocument, RTF, PDF, TXT ako webovú stránku alebo publikáciu EPUB. V kombinácii so zadarmo poskytovaným 15GB veľkým úložným priestorom sú tieto kancelárske programy vítaným pomocníkom.

Ak zvykneme používať operačný systém Windows a Microsoft Office je pre nás najvýhodnejšie používať online služby, ktoré zadarmo ponúka Microsoft. Mimo iné mailovú schránku, kalendár a kontakty, základné Office programy Word, Excel a PowerPoint v online verzii, 5GB úložného priestoru na OneDrive a možnosť komunikovať cez Skype.

Údaje uložené na OneDrive môžeme skopírovať na ľubovoľný počítač, tablet, do mobilu, zdieľať pre ďaších používateľov alebo ich upravovať v online verziách programov Word, Excel a PowerPoint bez toho, aby sme tieto programy mali nainštalované na svojom počítači.

Či sa rozhodneme používať online služby Googlu alebo Microsoftu, ich výhodou je, že sú dostupné kdekoľvek, kde sa vieme pripojiť do internetu a máme dostupný prehliadač webových stránok.

V ďalšom príspevku sa už pozrieme na cloudové služby pre spoločnosti.

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie