Cloudové ERP pre malé a stredne veľké podniky?

Cloudové ERP pre malé a stredne veľké podniky?

Vznik malých či stredne veľkých podnikov (MaSV podniky), je často sprevádzaný napríklad prácou s tabuľkami a spolupracovanie prostredníctvom ľahko dostupných a bezplatných nástrojov. Aj keď ide o spočiatku rozumný a šetrný prístup, hlavne čo sa týka šetrenia nákladov, postupom času to môže mať vplyv na vyhliadky rastu a pokroku v podnikaní. Prečo? Pretože ako tržby a výnosy začínajú rásť a riadenie pohľadávok a záväzkov sa

Vznik malých či stredne veľkých podnikov (MaSV podniky), je často sprevádzaný napríklad prácou s tabuľkami a spolupracovanie prostredníctvom ľahko dostupných a bezplatných nástrojov. Aj keď ide o spočiatku rozumný a šetrný prístup, hlavne čo sa týka šetrenia nákladov, postupom času to môže mať vplyv na vyhliadky rastu a pokroku v podnikaní. Prečo?

Pretože ako tržby a výnosy začínajú rásť a riadenie pohľadávok a záväzkov sa stáva zložitejším, je rozumné zvážiť využívanie ERP nástrojov a riešení. S všeobecným rastom spoločnosti  nemôže fungovať finančné oddelenie ako nezávislé. Musí spolupracovať, byť v interakcii a usmerňovať ostatné oddelenia, aby tak neustále zabezpečovalo dobrý a zdravý stav podniku.

Keď MaSV podniky začnú zaznamenávať takýto rast, je dobré začať premýšľať o využití Cloudového riešenia ERP. Toto riešenie funguje ako platená služba a zaistí vám dokonalú integráciu ERP s ostatnými funkciami a rovnako to, že napr. prehľady a informácie o rozhodovaní budú doručené vždy bez problémov. Podnikom a firmám to môže uľaviť od ad-hoc kustomizácií, častých upgradov a migrácie, ktoré sú potrebné pre neustále aktualizovanie ERP.

Výhody Cloudového ERP pre MaSV podniky

Postrehy pre strategické rozhodovanie: V prípade tradičného „lokálneho“ ERP sú najnovšie funkcie často závislé od aktualizácií. Uzávierky môžu trvať dlhšie, ako sa očakávalo a reporty musia byť koncipované a vytvárané manuálne. Vo výsledku to znamená, že záznamy a prehľady si vyžadujú čas a často sú chybné kvôli použitému ľudskému úsiliu. Zakaždým, keď je zavedené nejaké nové pravidlo, stanova či daňová zložka, je nutné prispôsobenie a preto tento proces vyžaduje čas. Pri akejkoľvek prediktívnej finančnej analýze sa prehľady načítajú a potom sa analyzujú manuálne.

Okamžitá dostupnosť údajov/dát: Dnes to nie je žiadna záhada ani prekvapenie… Žijeme v ekonomike založenej na dátach. Silu včasných a aktuálnych dát a záznamov už nie je možné viac zdôrazniť. Okamžitá dostupnosť údajov, prehľadov a štatistík oprávňuje pracovníkov s rozhodovacími právomocami, ktorí využívajú cloudové ERP a jeho možnosti, k tvorbe informačne naplnených strategických rozhodnutí, ktoré sú pre organizáciu prospešné z hľadiska zvyšovania výnosov a rastu.

Výhody súvisiace s nákladmi na infraštruktúru a pracovnou silou: V prípade, že MaSV podniky prevádzkujú svoje ERP na cloude, pracovne tak odbremeňujú svoje IT oddelenie, ktoré by inak bolo využité pri nastavovaní a správe IT infraštruktúry pre ERP. IT tímy môžu namiesto toho nasadiť interné zdroje a IT infraštruktúru na vylepšovanie zákazníckej praxe, analýzu informácií a dát alebo posilnenie postavenia podniku.

  • Agilný vývoj IT tímov: IT tímy môžu umožniť agilný vývoj a užšie prepojenie a integráciu technológií, rôznych operácií a podnikania. Cloudové ERP ponúka tiež flexibilitu čo sa týka potreby upgradovania či zaobstarávania výpočtových, sieťových a úložných zariadení.
  • Zabezpečenie: Zriadením a používaním cloudového ERP sú vaše údaje lepšie zabezpečené a zálohované. Táto forma ERP vám tiež umožní bezproblémovú integráciu s inými systémami bezpečným spôsobom.
  • Oslobodenie od migrácie a upradovania: IT tím je zvyčajne pod obrovským tlakom aby neustále udržiaval ERP aktuálnym. Musí zabezpečiť, že ERP systém je v najnovšej verzii a to včasnou migráciou dát a aktualizovaním vždy, keď je to potrebné. Avšak vďaka cloudovej forme ERP môže ísť o poslednú potrebnú migráciu a cloudové ERP bude udržiavať ERP stále aktuálnym/najnovším.
Clodove ERP pre male a stredne velke podniky

Bude to stáť príliš veľa?

Pomôže cloudové ERP MaSV podnikom rozšíriť svoje podnikanie? Náklady na cloudové ERP možno zistiť na základe existujúceho ERP, jeho verzie a potrebného úsilia na modernizáciu. Aj keby mali MaSV podniky priamo implementovať nové cloudové ERP, výhody, ktoré tým získajú z hľadiska podnikania a výnosov budú obrovské. Cloudové ERP umožňuje nielen finančnú činnosť, ale aj obohatenie fungovania predaja a marketingu o deriváciu a získavanie bohatých údajov o ich zákazníkoch a koncových používateľoch a na základe toho optimalizovať ich interakciu so zákazníkmi.

Preto je rozumné zvážiť prechod na cloudové ERP. Aj keď si to môže vyžadovať isté počiatočné náklady, úsilie na modernizáciu a investíciu do implementácie, výhody z dlhodobého hľadiska sú jednoznačné a rozhodne stoja za investíciu. Ak sme vám práve pomohli rozhodnúť sa, prípadne by ste potrebovali informácie či akúkoľvek pomoc, môžete sa obrátiť na naše ERP oddelenie. Sme tu len pre vás.

Článok napísal

Róbert Jakab

Róbert je ako pohyblivá fotografia – pretože je video. Zachytáva 60 snímkov za sekundu, takže keď sa niečo udeje, on to zaznamená. Pracuje na menších videách aby raz natočil večerný film… a potom jeho pokračovanie. Telegrafia 2: Opičia sila

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie