Čo chcú mileniáli od ERP

Čo chcú mileniáli od ERP

Prehrať audio: Your browser does not support the audio element. Ak sa na malú chvíľu zamyslíme nad stereotypmi, alebo skôr charakteristikami, ktoré definujú akúkoľvek generáciu tak ... mileniáli budú tí, ktorí vynikajú používaním technológií. Sú prvou generáciou, ktorú by sme mohli nazvať prirodzene digitálnou. To v podstate znamená, že mileniáli majú tendenciu inštinktívne pochopiť, ako

Prehrať audio:

Ak sa na malú chvíľu zamyslíme nad stereotypmi, alebo skôr charakteristikami, ktoré definujú akúkoľvek generáciu tak … mileniáli budú tí, ktorí vynikajú používaním technológií. Sú prvou generáciou, ktorú by sme mohli nazvať prirodzene digitálnou. To v podstate znamená, že mileniáli majú tendenciu inštinktívne pochopiť, ako nové technológie fungujú bez toho, aby sa museli obrátiť na nejaký manuál. Hoc aj tie už nájdeme online.

Táto generácia funguje tu a teraz. Rýchlo scrollujú, uverejňujú príspevky a sú zvyknutí na nič nečakať. Vyžadujú super rýchle pripojenie, rýchlosť spracovania, mobilné aplikácie a okamžité služby. Pokiaľ však ide o podnikové technológie, znamená to, že ak ste takto kompetentní v oblasti smartfónov či sociálnych médií, stanete sa automaticky zručným používateľom ERP systému? A zodpovedá vôbec aktuálny vzhľad a dojem z používania väčšiny podnikových systémov tejto generácii?

Tu je 5 oblastí, ktoré by bolo treba zvážiť:

Prístup odkiaľkoľvek

K modernému cloudovému ERP sa pristupuje cez takmer všadeprítomné internetové pripojenie, čo znamená, že mileniáli budú určite milovať natívny cloudový softvér. Hlavne v tejto dobe musí veľa z nás veľmi často pracovať mimo kancelárie, takže takýto „neobmedzený“ prístup je životne dôležitý. Každý, kto používa výhradne lokálny systém bude pre pracovnú silu tvorenú mileniálmi vyzerať ako dinosaurus. Na to veľký pozor ????

User friendly rozhranie

To znamená dobre navrhnuté a ľahko ovládateľné. Mileniáli boli už dávno rozmaznaní nadšením „jabĺčkovej“ spoločnosti pre skvelý dizajn a teraz je to už niečo, čo pri technológiách berú ako štandard. Bonusom je napríklad možnosť personalizácie panelu nástrojov, výber farieb či možnosť denného a nočného režimu.

Jednoduché nastavenia a práca so systémom

ERP riešenie, ktoré je prispôsobené prípadne jednoducho nastaviteľné tak, aby vyhovovalo konkrétnemu koncovému zákazníkovi je ideálne. Ak by boli proces pochopenia a nadobudnutie schopnosti plnohodnotného používania ERP príliš dlhé, znamenalo by to risk straty publika a úprimne povedané … nemôžeme takto skúšať trpezlivosť akejkoľvek generácie. Nájdime preto modulárny systém, čo najrýchlejší na implementáciu. Práve tie sú budúcnosťou a dokážeme ich rýchlo adaptovať. Nie je potrebné čakať – čo je výborné pre generáciu mileniálov.

Aj keď každý z nás disponuje aspoň malým kúskom prirodzeného technického dôvtipu, pokiaľ ide o ERP systém, nejaké to školenie bude potrebné. Platí tu však to, čo sme už spomínali. Jednoducho povedané, čím skôr sa do toho dostaneme, tým lepšie.

ERP-system-mileniali

Nástroje na kolaboráciu

Momentálne žijeme a pracujeme v pandemickej spoločnosti. No najlepšie to znášajú tí, ktorým je umožnené pohodlne pracovať odkiaľkoľvek. Práve túto možnosť nám dávajú nástroje na spoluprácu. Nech už je to práca z kaviarní alebo prostredníctvom aplikácií Zoom, Slack či Teams u vás doma … všetci od detí na základných školách po generálneho riaditeľa už vedia, ako to všetko funguje. Preto je víťazným ten ERP softvér, ktorý vám toto všetko umožní – spolupracovať naprieč oddeleniami a vyhýbať sa pre vás nedostupným informáciám odkiaľkoľvek.

Reporty v reálnom čase

Väčšina mileniálov by sa len pousmiala nad myšlienkou, že ste kedysi museli čakať na report aj celú noc. Preto skutočnosť, že tie najnovšie údaje sú vždy dostupné v reálnom čase, je dnes pre mnohých ľudí základným očakávaním. Rovnako to platí pre akékoľvek prehľady či analýzy. Dnes sa očakáva, že sa budete môcť prekliknúť do detailov prostredníctvom inteligentného rozhrania. Jeden klik a ste tam. Aj keď sa to stáva štandardom, stále to má istý vau faktor.

Keď si to tak zhrnieme

Mnoho týchto vecí je v dnešnej dobe už „selským“ rozumom a bez nich by ani všetky biliardové stoly nestačili na to, aby boli vaši zamestnanci šťastní. Ak sledujete postup zákazky naprieč všetkými oddeleniami alebo si pozeráte históriu transakcií svojich zákazníkov, aby ste im mohli lepšie slúžiť … profitujú z toho všetci. A čo viac, s nástupom čoraz jednoduchších a produktívnejších nástrojov bude stále jednoduchšie nastaviť automatizáciu aj pre tie najrutinnejšie a najnudnejšie úlohy. Svojich zamestnancov môžete preto upriamiť na zaujímavejšie práce a úkony a dať im šancu rozvíjať mozgový potenciál. Veď práve preto ste ich najali.

Dnes je to takto no … príde nová generácia, nová doba a všetko sa … ale veď to poznáme. Ostáva len dúfať, že ďalší krok vpred nebude znamenať dva kroky späť.

Článok napísal

Róbert Jakab

Róbert je ako pohyblivá fotografia – pretože je video. Zachytáva 60 snímkov za sekundu, takže keď sa niečo udeje, on to zaznamená. Pracuje na menších videách aby raz natočil večerný film… a potom jeho pokračovanie. Telegrafia 2: Opičia sila

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie