Ako chrániť Váš biznis pred únikom dát?

Ako chrániť Váš biznis pred únikom dát?

Hodnota dát dostupných vo vašom podnikaní určuje úroveň ochrany a zabezpečenia, ktorú im poskytnete. Aj keď je to asi jasné, tak stojí za zmienku povedať, že s každou informáciou treba veľmi starostlivo zaobchádzať. Už takmer každá krajina disponuje konkurenčným obchodným prostredím, ktoré si priam vyžaduje tie najlepšie techniky ochrany údajov. Ak s nimi nebudete zaobchádzať správne, dostanú

Hodnota dát dostupných vo vašom podnikaní určuje úroveň ochrany a zabezpečenia, ktorú im poskytnete. Aj keď je to asi jasné, tak stojí za zmienku povedať, že s každou informáciou treba veľmi starostlivo zaobchádzať.

Už takmer každá krajina disponuje konkurenčným obchodným prostredím, ktoré si priam vyžaduje tie najlepšie techniky ochrany údajov. Ak s nimi nebudete zaobchádzať správne, dostanú sa k nim aj vaši konkurenti alebo „kyber-zločinci“. Akékoľvek informácie v rukách nesprávnej osoby vystavujú ich majiteľa vážnemu nebezpečenstvu. Investície potrebné pre zabezpečenie dostatočných metód ochrany údajov sú kľúčovým aspektom pre všetky podniky.
Pozrime sa na niekoľko krokov, ktoré by vám mohli pomôcť pri zabezpečení podnikových dát.

Pochopte, prečo je potrebná kybernetická ochrana

Mnoho z vás v dnešnej dobe už rozumie dôležitosti kybernetickej bezpečnosti. Ťažšie je však nájsť správny spôsob ako ju dosiahnuť. A to vám môže brániť v dosiahnutí účelu, na ktorý ju potrebujete. Ešte pred vykonaním požadovaných krokov sa preto radšej ubezpečte, že ako vy tak aj vaši zamestnanci rozumiete, prečo je rozhodujúce a nevyhnutné použitie tých najlepších mechanizmov na zvýšenie ochrany pred narušením údajov.

Získajte správne nástroje kybernetickej bezpečnosti

Podnikanie bez nástrojov, ktoré vás upozornia na ohrozenie vašich údajov, je veľmi riskantné. Aby ste sa ubezpečili, že ste pripravení na akékoľvek možné hrozby, je vždy ideálne položiť si otázku, či ste v tej správnej pozícii na zabezpečenie svojich údajov pred vnútornými či externými hrozbami. Kybernetický zločinci nedajú dopustiť na metódy, ktoré používajú pri útokoch na rôzne podniky. Zväčša je to malware, ktorý používajú pretože vedia, že vás nájdu nepripravených. S jeho pomocou môžu nájsť cestu do vašich systémov a získať prístup k tomu, čo potrebujú.

Ako príklad si uveďme online kasína. Online priemysel hazardných hier je dlhé roky terčom kyberzločinov. Pritom aj používanie antivíru môže pomôcť predísť takýmto situáciám. Hlavne v tejto oblasti je nevyhnutné zabezpečiť potenciálnym zákazníkom záruku, že narábajú so zabezpečeným webom či aplikáciou.

Iní síce majú správne nástroje, ale nedokážu ich zodpovedným spôsobom udržiavať aktualizované. V tomto prípade sa môže stať, že útoky malwaru zostanú často neodhalené. Dbajte preto na to, aby ste takýmto spôsobom neotvárali zločincom brány do vášho podnikového priestoru, a aby ste odstránili prípadné medzery, vďaka ktorým bude váš systém otvorený útokom.

„Naverbujte“ špecialistu na kybernetickú bezpečnosť

Slepá viera v to, že o svojom podnikaní všetko viete, vás privedie iba k zbytočným chybám. Sústreďte sa na ďalšie významné obchodné aktivity a na zabezpečenie bezpečnosti svojich dát si najmite odborníka. Jeho skúseností mu umožnia identifikovať hrozby skôr, ako stihnú napáchať škody. V závislosti od vašich finančných schopností vám pomôže najať si buď špecialistu alebo nezávislú firmu v tejto oblasti. V oboch prípadoch vám pomôžu a poradia s najlepšími stratégiami na zvýšenie bezpečnosti. Ešte pred prijatím niekoho do zamestnania si radšej overte jeho odborné znalosti a rovnako si dôkladne preverte jeho dôveryhodnosť. Najatie nekvalifikovanej osoby, či osoby so zlou alebo neznámou históriou, ktorá bude dohliadať na údaje vašej spoločnosti, by bolo veľmi riskantné.

kyberneticka ochrana

Zvážte zálohovanie svojich údajov

Zlyhanie v zálohovaní, resp. nezálohovanie základných údajov je častou chybou väčšiny podnikateľov. Zameriavajú sa hlavne na to, ako sa chrániť pred narušením údajov, no zabúdajú prijímať opatrenia, ktoré im majú pomôcť z dlhodobého hľadiska uchovať údaje. Zálohovanie je nevyhnutné pre zvýšenie kontinuity pri hľadaní rôznych prístupov, ako zabrániť narušeniu bezpečnosti. Len s ním budete na bezpečnej strane aj v prípade, že k narušeniu údajov dôjde. V prípade, že je vaše zálohovanie automatické, ubezpečte sa, aby bol vzdialený server neustále aktuálny.

Nemajte všetky firemné a osobné účty na jednom mieste

Na tento zásadný aspekt nikdy nezabudnite. A to ani v prípade, keď sa dôraz kladie na iné mechanizmy, ktoré vám pomáhajú zvýšiť zabezpečenie vašich obchodných údajov. Ak budete mať svoje firemné účty oddelené od tých osobných, pomôže vám to chrániť vaše dáta pre útokmi. Alebo aspoň minimalizovať škody v prípade útoku. Zásadné informácie, ako sú informácie týkajúce sa vášho bankového účtu, musia byť oddelené od tých, ktoré sa týkajú biznisu, aby boli v prípade útoku na bezpečnom mieste.

Ako teda vidíte, nastavenie dobrého systému kybernetickej bezpečnosti vás nebude stáť celé vaše úspory. Kľúčom je len jednoduché no efektívne zabezpečenie vašich obchodných údajov.

Článok napísal

Róbert Jakab

Róbert je ako pohyblivá fotografia – pretože je video. Zachytáva 60 snímkov za sekundu, takže keď sa niečo udeje, on to zaznamená. Pracuje na menších videách aby raz natočil večerný film… a potom jeho pokračovanie. Telegrafia 2: Opičia sila

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie