Telegrafia daruje úsmevy, ktoré sa dotýkajú životov mnohých ľudí

Telegrafia daruje úsmevy, ktoré sa dotýkajú životov mnohých ľudí

Telegrafia je jedným z hlavných pilierov na globálnom trhu varovných systémov, avšak zároveň je to spoločnosť s veľkým srdcom podporujúca dobročinnosť, vzájomnú pomoc a  vedomá si tých najcennejších hodnôt. Hovorí sa že každá minca má dve strany. V našej spoločnosti by sme mohli hovoriť pracovnej a ľudskej strane tej istej mince. Gro tej ľudskej stránky tvoria samozrejme zamestnanci

Telegrafia je jedným z hlavných pilierov na globálnom trhu varovných systémov, avšak zároveň je to spoločnosť s veľkým srdcom podporujúca dobročinnosť, vzájomnú pomoc a  vedomá si tých najcennejších hodnôt. Hovorí sa že každá minca má dve strany. V našej spoločnosti by sme mohli hovoriť pracovnej a ľudskej strane tej istej mince. Gro tej ľudskej stránky tvoria samozrejme zamestnanci a ich každodenné interakcie a  kamarátske vzťahy, ktoré počas mnohých rokov vybudovali spoločnou prácou v pokojnom a  inšpiratívnom prostredí. Tento duch spolupatričnosti a spolupráce, ako aj lojálnosť zamestnancov sa však dá šíriť aj za hranice samotnej spoločnosti.

Telegrafia je dlhoročným podporovateľom projektu Úsmev ako dar. Už pár desaťročí sa istým spôsobom snažíme pomáhať tejto Spoločnosti priateľov detí z detských domovov. Navyše táto pomoc nemusí byť nevyhnutne finančná. Našou hlavnou spojkou s Úsmevom je nepochybne istý dobrodinec – človek s veľkým srdcom a už takmer dvadsať rokov náš kolega Radoslav Dráb. Je zároveň predsedom košickej pobočky Úsmev ako dar. Sám bol kedysi tzv. „domovákom“ – dieťaťom, ktoré vyrástlo v detskom domove,  a je  aj príkladom toho, že ľudia, ktorí vyrastajú bez rodičov majú pred sebou veľkú budúcnosť. Pri troche snahy, odhodlania a možno malej štipke pomoci. V tomto prípade môže byť Telegrafia hrdá, pretože sme sa s ním podelili o kúsok srdca našej spoločnosti.

Telegrafia
rado drab_usmev ako dar

Úsmev ako dar rozdáva úsmevy už 30 rokov

Úsmev ako dar rozdáva úsmevy už 30 rokov. Možno aj toto bol jeden z dôvodov prečo 1. júna 2021 oslávil tretiu desaťročnicu svojej existencie Darcovskou konferenciou tejto spoločnosti s  názvom – S  Vami meníme Slovensko. Ako môže tento názov naznačovať, konferencia bola akýmsi zhrnutím toho, čo Úsmev za tento čas dokázal, predovšetkým však prejavom vďaky hlavným sponzorom a  firmám, ktoré ich projekty podporujú. Naša spoločnosť si nemohla nechať uniknúť túto príležitosť  a nereprezentoval nás nik iný ako generálny riaditeľ Ing. Peter Marčák. Jeho slová o potrebe vzájomnej spolupráce a vzájomnej pomoci odzneli v prvom hosťovskom bloku, v ktorom ho doplnili a  na otázky odpovedali aj predstavitelia spoločností VSE Holding (Ing. Monika Tajblik Lofflerová), FPT Slovakia (Andrea Kalafusová) a Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia (Ing. Juraj Probala).

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o spoločnosti Úsmev ako dar, o jej pôsobení, spoluprácach a ich výsledkoch, stačí len kliknúť na darcovská konferencia a pozriete si ju aj vy. A ak by ste sa navyše rozhodli Úsmev ako dar podporiť, urobiť tak môžete prostredníctvom tohto odkazu. Ľudia, ktorí potrebujú pomoc alebo len málinko postrčiť sú všade vôkol nás. Telegrafia je pripravená pomáhať. Ako to spomenul aj pán Marčák, je len otázkou blízkeho času, kedy v našej pracovnej rodine privítame ďalšieho odchovanca detského domova.

usmev ako dar

Článok napísal

Róbert Jakab

Róbert je ako pohyblivá fotografia – pretože je video. Zachytáva 60 snímkov za sekundu, takže keď sa niečo udeje, on to zaznamená. Pracuje na menších videách aby raz natočil večerný film… a potom jeho pokračovanie. Telegrafia 2: Opičia sila

Telegrafia a.s.
ADMINISTRATOR
Kto sme

Viac na preskúmanie